Már hagyománynak mondható, hogy ha jön az év vége, akkor jön Az Év Irodája is. Az idei versenyre november 30-ig lehet nevezni.
Az iroda.hu felmérése szerint a munkahelyük elhelyezkedése szempontjából a munkavállalók 66 százaléka a jó tömegközlekedési lehetőségeket, a belső elrendezést tekintve a többség a jól felszerelt konyhát és az otthonos közösségi tereket tartja fontosnak.
A több mint 500 munkavállaló megkérdezésével készült szeptemberi kutatásból kiderül az is, hogy a válaszadók felének az iroda dizájn mellett a funkcionalitás, vagyis a kényelmes bútorzat is fontos. Nem meglepő tehát, hogy az irodában dolgozók 80 százaléka az ergonomikus irodaszéket értékeli a legtöbbre a bútorok közül. A 30 évnél fiatalabb munkavállalók elkötelezettségét leginkább közösségi programokkal lehet növelni a munkahelyük iránt, míg a 30 évnél idősebbeket pedig egészségügyi szolgáltatások biztosításával tudják motiválni a munkáltatók.
Az amerikai szoftverfejlesztő cég, a Dealogic új, budapesti irodáját 2016 végén adták át
Az iroda igényes kialakítása már egyre komolyabb szerepet játszik a megfelelő munkaerő toborzásában. Czirják Nikolett, a nagyvállalati kategóriában Az Év Irodája 2016 díját elnyerő Dealogic Hungary Kft. iroda- és üzemeltetési vezetője elmondta, hogy már a kiválasztási folyamat során körbevezetik a potenciális munkavállalókat az irodában, ami rendkívül pozitívan befolyásolja őket az állásajánlat mérlegelésekor. Szőke Gábor Miklós számos nemzetközi díjjal kitüntetett szobrászművész, Az Év Design Irodája kategória legutóbbi győztese, a Gabor Miklos Szoke Studio vezetője hozzátette, hogy a világot járva sokféle munkahelyet látott már, ezért bátran kijelentheti, hogy Magyarországon is nagyon sok izgalmas megoldással találkozhatunk, amelyek egyedivé teszik az irodákat. A tervezés és kialakítás valójában egy folyamatosan zajló folyamat, amely sohasem ér véget, hiszen mindig van hová fejlődni.
Szőke Gábor Miklós szobrászművész csepeli stúdiójából seregnyi állatszobor kerül napvilágra. Földrészeket és óceánokat átszelve, innen, az egykori Weiss Manfréd Művekből indulnak el világ körüli útjukra. Sokan a Fradi-sas alkotójaként ismerik, de univerzuma hatalmas acél szobrain túl, újrahasznosított anyagból, kátrányból és talált tárgyakból létrehozott lényekre is kiterjed.
Dr. Németh Edit, Az Év Irodája kategória felelős zsűritagja, az ELTE Gazdálkodástudományi Intézetének egyetemi adjunktusa szerint az itt tevékenykedő cégek azért is hoznak létre igényes munkahelyeket, hogy itthon tartsák a képzett szakembereket.
"Az idei versenyünk fő témája az ember és az ingatlan kapcsolata, amelyet számos aspektusból lehet vizsgálni. Az irodák ma már nem csak a napi nyolcórás munkát jelentik, hanem valóban a második otthon szerepét is betöltik, ahol az alkalmazottak a munkaidőn kívül is szívesen töltik az idejüket. De nem csak az irodák esetében fontos a környezet, hanem egy bankfiók, egy logisztikai központ vagy egy üzlethelyiség tekintetében is lényeges, hogy az a bizonyos tér hogyan képes kommunikálni az emberrel, aki belép oda munkavégzés, vásárlás vagy éppen szolgáltatás igénybevétele céljából” – tette hozzá Kalmár Zoltán, az iroda.hu alapítója.
Az Év Irodája Verseny a hazai ingatlanpiac egyik legjelentősebb rendezvénye, ami már nyolcadik alkalommal kerül megszervezésre. Nevezni 12 kategóriában lehet november 30-ig az azevirodaja.hu weboldalon. A közönségszavazatok és a szakmai zsűri döntése alapján kiválasztott győzteseket pedig nagyszabású díjátadó gálán hirdetik ki 2018. februárjában. A Fővárosi Blog a verseny egyik médiapartnere. (A fenti képgalériák forrása az iroda.hu.)
További érdekességek, aktuális infók Budapestről a Fővárosi Blog közösségi oldalain - kattints a logókra!